Arnavutköy Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hizmetleri

Arnavutköy Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hizmetleri

Arnavutköy Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hizmetleri

Fizik tedavi “onarma” anlamına gelmektedir. Egzersizler yoluyla kas iskelet sistemi ve sinir sisteminin fonksiyonel yetersizliklerinin giderilmesi ve terapi edilmesidir. Kişinin doğuştan veya sonradan herhangi bir nedenle ortaya çıkan kalıcı veya geçici yetersizliklerinin belirlenmesi ve terapi sürecidir.

Fizik tedavi ve rehabilitasyonun amacı çocukların, anatomik, fizyolojik ve çevresel kısıtlılıklarını en aza indirmek, fonksiyonel ve psikolojik bağımsızlıklarını maksimum seviyeye çıkararak yaşam kalitelerini arttırmaktır.

Özel eğitim ve rehabilitasyon anlamında fizyoterapi hizmetleri denilince; serebral palsi, down sendromu, kas hastalıkları, brakial plexus yaralanmaları, skolyoz, tortikolis, otizm, mental retardasyon, metabolik hastalıklar, genetik hastalıklar, travma sonrası ortaya çıkan bedensel yetersizliklerin, nöral tüp defektleri (spina bifida) gibi hastalıkların başlıca terapisidir.

Terapide vücudu araç olarak kullanıp egzersizlerle beyni yeniden yapılandırmak ana prensiptir. Terapilerimiz her çocuğa özel olarak planlanmalıdır. Çocuklar, annenin gebelik süreci, doğum şekli, doğum sırasında yaşanan zorluklar, bebeğin doğum tartısı, baş çevresi, ailedeki genetik hastalıklar, yaşına göre tuvalet kontrolü ve beslenme alışkanlıkları, kullandığı ilaçlar ve eşlik eden hastalıkları açısından ayrıntılı değerlendirilmeli ve terapi planlanırken bu değerlendirmeler göz önünde bulundurulmalıdır.

Terapide nörogelişimsel yaklaşımlar (bobath terapisi), duyu bütünleme terapisi ve uzay terapisi, ortez planlanması, denge ve koordinasyon çalışmaları ve aile eğitimi kompanentleri bulunmaktadır.

Rehabilitasyonda başarı için multidisipliner yaklaşım şarttır. Ekibimizde fizyoterapist, psikolog, özel eğitim öğretmeni, konuşma terapisti, çocuk gelişimi öğretmeni, ergoterapi yaklaşımları, aile işbirliği içinde ve iletişim halindedir.

Bolluca özel eğitim ve rehabilitasyon ailesi en deneyimli kadro ve uzman altyapısıyla Arnavutköy için değer oluşturmaya ve deneyimlerini paylaşmaya devam ediyor. Detaylı bilgi ve iletişim için öğrenci danışmanlarımıza ulaşabilirsiniz.

.

.

.

www.bollucaozelegitim.com.tr

0212 685 10 13

0531 703 10 13

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir