Çocukların Koronavirüs Riski Altında Hijyen Kurallarına Uyumunun Sağlanması

Çocukların Koronavirüs Riski Altında Hijyen Kurallarına Uyumunun Sağlanması

Özel eğitim sürecinde çocukların koronavirüs tedbirleri kapsamında temizlik kurallarına uyması biz yetişkinler ve çocuklarımız açısından çok önemlidir.

Çocukların Koronavirüs Riski Altında Hijyen Kurallarına Uyumunun Sağlanması

Çocukların hastalığı kapma riskinden çok yaymak konusunda bir riski vardır. Çocuklar bizim kadar riskli değildir.

Çocuklarımızı hastalanma riski yüksek olan yetişkinlerden korumak gerekir. Çocuklarımız hastalanmıyor diye onları ihmal etmek olmaz. Biz yetişkinlere göre daha düşük riskte olması bakımlarını eksik edeceğimiz anlamına gelmemektedir. Yaşlılığı ve kronik hastalığı olan yetişkinlerden uzak tutacağız. Çünkü bir başka bağışıklığı düşük olan kişiden uzak tutmamız gerekir. Bolluca ailesi olarak diyoruz ki bağışıklığımızı kuvvetlendirecek karbonhidrat ve şekerden uzak olmamız gerektiğini her ailemize vurguluyoruz.

Zamanı kaliteli ve nitelikli geçirmek için egzersiz yapmalarına zemin oluşturmalıyız. Hareket metabolizmayı canlandırır. Nefes egzersizleri ile fizyoterapistlerimiz bağışıklık sisteminizi güçlendirmek için tavsiyelerde bulunmaktadır. Uyku düzenine riayet edilmesi gerekmektedir. Her yaş grubunun belirli bir uyku süresine ihtiyaç vardır. Ortalama 3 ve 5 yaş arasındaki çocuklarımızın 10 saat uyumaları gerekmektedir. Uyku yeterli olmadığında dersini iyi anlayamaz, bağışıklığı düşer, yorgunluk belirtileri gösterir.

Çocuğumuzun gün içerisinde yapabileceği aktivitelere yönlendirmek ve planlamak gereklidir. Pandemi günlerinde günlük hayatlarını normal bir şekilde sürdürebilmek için özel eğitimde ve çocuğumuzun uyanık olduğu zamanda planlamanın çok önemli bir yeri vardır. Planlama hususunda Bolluca’nın uzman psikologları size bu konuda rehberlik sağlamaktadır.

Çocuklarımızı müzik, tabiat, hayvan ve resim ile ilgili çalışmalar motivasyon ve diğer hayatlarının tüm süreçlerinde destek olmaktadır. Çocuğumuzun egzersiz yapmanın bir yolunu bulmalıdır. Bu süreçte  sağlıksız kilo artımı da bağışıklık sistemini etkilemektedir. Çocuklarımızı destek eğitim süreçlerine yardımcı olabilmekte önemlidir.

Özel eğitimde bağışıklığı düşük çocuklarımıza çok dikkatli davranmalıyız. Çocuklarımızın katıldığı okulun hijyen ve tedbirlerini izlemeliyiz. Biz Bolluca ailesi olarak servis taşıma kapasitemiz 17 kişilik araçlarımızda maksimum 8 kişi taşımakta, bağışıklığı düşük yetişkin ve çocuklarımızı seanslardan belirli bir süre uzak tutmaktayız. Diğer anlamda merkezimiz butik ve ihtisas modeli uyguladığından bulaş riski düşük bir kuruluştur. Çocukların Koronavirüs Riski Altında Hijyen Kurallarına Uyumunun Sağlanması konusunda psikolojik ve fiziksel desteği öğrenci danışmanlarımız sağlamaktadır.

.

.

.

İyi eğitim almak herkesin hakkı!

www.bollucaozelegitim.com.tr 

0212 685 10 13

0531 703 10 13

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir