Fizik Tedavi Uygulamaları Atla Terapi, Hipoterapi

Fizik Tedavi Uygulamaları Atla Terapi, Hipoterapi

Hipoterapi, diğer adıyla “at ile terapi”, atın iyileştirici etkisinden yararlanılarak uygulanan fizik tedavi uygulamalarımız devam ediyor. Atlarla değişen hayatlara küçük dokunuşlar sağlıyoruz. Amaç; fiziksel, zihinsel ve davranış güçlükleri olan çocuklarımızın yaşam kalitelerini artırmak ve terapilerini desteklemektir.

Bolluca Rehabilitasyon Fizik Tedavi Uygulamalarımızda At’la Terapi, Hipoterapi; tüm öğrencilerimizde hayvanların iyileştirici gücünden yararlanıyoruz. Merkezimizde psikolog ve fizyoterapistlerden oluşan mükemmel bir ekip var. Ücretsiz sosyal etkinliklerimizden tüm fizik tedavi ve özel eğitim öğrencilerimiz faydalanabilmektedir.

 

At’la Terapi; atın klasik metodolojisi üzerine kurulu hareketini, uzman terapistin yöntemleriyle birleştirerek uygulanan destekleyici bir yöntem olarak kullanılıyor. Atların iyileştirici özelliklerinden yararlanmayı sağlayacak yöntemlerle, özel gereksinimli çocuklarımızın psiko-sosyal gelişimlerini, fiziksel fonksiyonlarını, becerilerini, özgüvenlerini güçlendirip onların hayata uyumlarını kolaylaştırılması hedefleniyor.

Özel gereksinimli çocuklarımızın yaşam kalitelerini artırmak için At’la Terapi, özel eğitim almış psikolog ve fizyoterapistlerden oluşan profesyonel bir ekip bulunuyor. Seanslarda ise engelli çocukların at’a binmesi şart koşulmuyor, atın tımar edilmesi, sevdirilmesi, beslenmesi gibi konular da terapi kapsamında yer alıyor.

Seanslar boyunca at kazalarını önlemek için at bakımı konusunda uzman biniciler de özel yetiştirilmiş eğitimli atın yanında yer alıyor.

.

.

.

“Bizim için değerlisiniz..”

www.bollucaozelegitim.com.tr

0212 685 10 13

0531 703 10 13

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir